TereBox T2

Změny na trhu: Konec Digi Sport 5, Megamax a rebrand RiK na Jojko

| Tisk

S příchodem nového roku 2020 došlo k několika změnám na českém a slovenském televizním trhu. Skončil exkluzivní sportovní kanál Digi Sport 5, dětský Megamax a jiný dětský kanál RiK TV se představil pod novým názvem a logem Jojko.

Digi Sport 5

Společnost Slovak Telekom ukončila provoz svého pátého celodenního sportovního kanálu Digi Sport 5. Vysílání bylo ukončeno v souvislosti se ztrátou tenisových práv a program ztratil svůj hlavní obsah, který byl dostupný zákazníkům televizních služeb Magio Sat/Magio TV a Nová Digi TV SK/DIGI Slovakia.

Počet sportovních programů v nabídce uvedených platforem ale neklesl - místo stanice Digi Sport 5 mohou diváci sledovat program Arena Sport 1 HD, který se po letech vrací do sítí Slovak Telekomu.

Slovak Telekom od Nového roku provozuje jen tři celodenní exkluzivní sportovní kanály Digi Sport 1, Digi Sport 2 a Digi Sport 3, které jsou poskytovány nejenom abonentům na Slovensku ale i v Česku. Program Digi Sport 4 byl v létě 2019 rebrandován na Premier Sport a je poskytován i dalším televizním operátorům. Přenosy fotbalové Premier League může sledovat více diváků.

Megamax

Začátkem prosince skončil dětský kanál CS Mini jako samostatný program a nyní jsou dětské pořady součástí dopoledního bloku pořadů pro děti a rodinu stanice CS Film. Po měsíci přicházejí další změny v oblasti dětských stanic.

Americká společnost AMC Networks International ukončila k 1.1.2020 na českém, slovenském ale i maďarském trhu provoz dětské stanice Megamax. Z trojice dětských stanic nyní provozuje jen stanice JimJam a Minimax. Na kapacitě UPC DTH/M7 Group na satelitu Thor 6 se na původní pozici programu Megamax nyní vysílá JimJam.

Megamax je v pořadí druhou zavřenou stanicí AMC Networks. Před časem provozovatel vypul sportovní kanál SportM.RiK TV se změnil na Jojko

Další změna se týká opět programu pro dětského diváka. Slovenský dětský kanál RiK TV se dnes ráno divákům představil pod novým názvem a logem Jojko. Nový název stanice přímo odkazuje na mediální skupinu JOJ, která stanici provozuje a vlastní.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Jojko - záběr z příjmu stanice

RiK TV odstartoval přesně před pěti lety a dnešní rebrand může souviset s ukončením platnosti původní licence na využívání názvu RiK TV.

Jojko vysílá na původních pozicích, kde se vysílala stanice RiK. Stanici najdou v placených balíčcích zákazníci česko-slovenské platformy Skylink, dále v Antik Sat, Orange TV cez satelit a dále je v nabídce u dalších televizních operátorů.

redakce

Vybrané články