TereBox T2

RS4 opouštějí další programy - Retro Music TV a CS Mystery

| Tisk

logo Pražský regionální pozemní multiplex společnosti Prague Digital (PDTV) upravuje programovou nabídku. Multiplex opouštějí další dvě televizní stanice - hudební Retro Music TV a dokumentárního programu CS Mystery.

Společnost Prague Digital TV na žádost provozovatele ukončí v závěru dnešního dne distribuci programů Retro Music Television a CS Mystery. Oba tyto programy se před časem objevily v rámci celoplošné přechodové DVB-T2 sítě PS13.

Po vyřazení těchto dvou programů zůstane v Regionální síti 4 (RS4) jediný televizní program - metropolitní stanice Praha TV a dále dvě rozhlasové programové služby - Rádio Dechovka a Český Impuls.

V závěru loňského roku přešly televizní stanice v RS4 z původního kodeku MPEG-2 na novější MPEG-4/H.264.Parametry DVB-T multiplexu RS4 zůstávají zachovány v původním rozsahu - vysílání je šířeno ze tří pražských vysílačů Strahov, Ládví a Zelený pruh v rámci jednofrekvenční sítě (SFN) na K46 (674 MHz) s horizontální polarizací. Multiplex svým signálem pokrývá území hlavního města a část středních Čech.

PDTV provozuje regionální DVB-T síť RS4 od roku 2012.

redakce

Vybrané články