TereBox T2

Vzájemné rušení DVB-T a DVB-T2 v jižních Čechách

| Tisk

logo V regionu Jižní Čechy začal dnes ráno fungovat finální DVB-T2 multiplex 24 společnosti Digital Broadcasting podnikatele Radima Pařízka. V některých oblastech jižních Čech jsou ale s novým vysíláním problémy - buď je signál nového DVB-T2 multiplexu v plánované zóně pokrytí nekvalitní nebo zcela nedostupný.

Pokrytí jižních Čech pro DVB-T2 multiplex 24 zajišťuje celkem 5 vysílačů, z toho 4 z nich pracují v rámci jednofrekvenční sítě (SFN) na K30, pátý vysílač v Prachaticích funguje na odlišném kanálu - 36.

ČTĚTE TAKÉ:
* Multiplex 24 nově na Karlovarsku a v jižních Čechách
* Termíny vypínání DVB-T vysílačů

V ideálním případě by divákům mělo všechno fungovat po naladění multiplexu 24 z nového kanálu a případné úpravy anténního systému. Bohužel, situace je složitější z důvodu souběhu původního DVB-T vysílání na relativně nedalekém výkonném vysílači Jihlava - Javořice, kde se rovněž vysílá na K30, podobně jako nyní v jižních Čechách.

A vysílač Javořice má být na K30 v provozu až do 25. května 2020. Přijdou televizní diváci s pozemním příjmem do té doby o své oblíbené programy?"Postupujeme v souladu se schváleným TPP," zdůraznil na dotaz webu parabola.cz Martin Roztočil ze společnosti Digital Broadcasting, která nový DVB-T2 multiplex 24 provozuje.

"Z popisovaných důvodů jsme proto zatím zachovali provoz Přechodového multiplexu 13 (PS13) z vysílačů České Budějovice - Kleť a Dačice," doplnil Martin Roztočil.

Přechodový mux PS13 z vysílače České Budějovice proto diváci mohou stále sledovat na K32 a z vysílače Dačice na K24. Kdy budou tyto vysílače vypnuty zatím není jasné.

"Situaci budeme monitorovat a s Českým telekomunikačním úřadem řešit," dodal Martin Roztočil.

redakce

Vybrané články