TereBox T2

Na Slovensku startuje zpravodajský kanál o viru COVID-19

| Tisk

Na Slovensku dnes zahájil testovací vysílání unikátní tématický zpravodajsko-vzdělávací televizní kanál s názvem Corona Virus Info TV. Jeho hlavním cílem je přispět k rychlému šíření ověřených informací a vzdělávání širokých vrstev obyvatel v souvislosti s aktuální hrozbou koronavirového onemocnění na Slovensku a ve světě.

24 hodinový program obsahuje neustále aktualizované informace - data o vývoji onemocnění v klíčových oblastech, aktuální omezení pro občany, rady jak se správně postarat o zvýšenou osobní hygienu jako i rozhovory s odborníky a zpravodajství. Nebudou chybět ani zkušenosti se zvládnutím pandemie z jiných zemí, kde mají největší ničivou vlnu onemocnění už zdá se za sebou.

"Našim cílem je přinést množství zkušeností s vývojem onemocnění COVID-19 a jeho zvládnutím pomocí komunikace s veřejností, které naše společnost a já osobně získala během epidemie v Číně a na Slovensku," vysvětluje Igor Kolla, generální ředitel Antik Telecom. "Z nedávné osobně získané zkušenosti vím, jak důležité je neustále občanům zdůrazňovat jednoduché rady, zejména co se týče hygieny a maximálního omezení pobytu mimo domov. Spolu s neustále aktuálními informace, které Corona Virus Info TV zabezpečí si lidí mohou být jistí, že nezanedbají žádné důležité pokyny krizového štábu a dalších odborníků," dodal.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Corona Virus Info TV - záběr z příjmu stanice

Igor Kolla a čínský tým Antiku přežil v karanténě na více místech Číny více než 2 měsíce a má hluboké zkušenosti s jejím zvládnutím po stránce osobné, tak i po stránce byznysu.

Televizní stanice Corona Virus InfoTV vysílá zkušebně v IPTV sítích společnosti Antik Telecom po celém Slovensku. Ostré vysílání ve full HD kvalitě a vkodeku H.264 mohou diváci očekávat v průběhu týdne, bude k dispozici i pro všechny klienty mobilní a internetové televize AntikTV a také v internetové nabídce pro klienty Antik Sat.Program bude pro všechny technologie šíření poskytován bezplatně. Antik tento projekt vytvořil jako neziskovou aktivitu, aby se svými možnostmi přispěl k co nejlepšímu zvládnutí pandemie koronaviru na Slovensku.

Na obsahu Corona Virus Info TV spolupracuje i Tlačová agentúra Slovenskej republika. Práva na šíření dává Antik bezplatně k dispozici všem dalším telekomunikačním operátorům na Slovensku, kteří o program projeví zájem.

redakce

Vybrané články