TereBox T2

Změny v DVB-T2: Prima v HD. Nefunguje Vám Nova či Barrandov?

| Tisk

logo V českém pozemním vysílání došlo dnes ráno k výrazným změnám. Programy skupiny Prima se vysílají v HD rozlišení. Programy Novy, Barrandov a Televize Seznam se přesunuly do jiného multiplexu.

Konec distribuce Nova, Barrandov a Televize Seznam v multiplexu 22

Nefungují Vám programy Nova, Nova Cinema, TV Barrandov, Kino Barrandov, Barrandov Krimi či Televize Seznam na klasickou pozemní anténu? Pravděpodobně jste tyto programy doposud přijímali z finálního DVB-T2 multiplexu 22, kde dnes ráno skončily.

Všechny tyto programy vysílají pro diváky pozemního vysílání i nadále. Je nutné přeladit svůj televizor nebo set top box a naladit nový finální DVB-T2 multiplex 23, který obsahuje výše uvedené programy. Skončilo tak dlouhé paralelní vysílání stanic v multiplexu 22 a multiplexu 23.

Kapacita v multiplexu 22 bude nyní sloužit pro potřeby televizních skupin Prima a Óčko.

logo

Programy TV Prima v HD rozlišení v DVB-T2

S vypnutím programů Novy, Barrandov a Televize Seznam v DVB-T2 multiplexu 22 se uvolnila přenosová kapacita pro zkvalitnění a rozšíření programové nabídky společnosti FTV Prima, provozovatele televizních stanic Prima.

S navýšením kapacity pro FTV Prima došlo k překlopení většiny programů Primy do vysokého rozlišení (HDTV). Hlavní kanál Prima se vysílá v rozlišení 1440x1080 (1080p), podobně jako Televize Seznam a Barrandov v multiplexu 23.Programy Prima COOL, Prima LOVE, Prima MAX, Prima ZOOM, Prima KRIMI a CNN Prima NEWS vysílají v rozlišení 1280x720 (720p) a časově posunutá verze hlavního kanálu Prima +1 se nadále vysílá v rozlišení 960x544 (544p).

ČTĚTE TAKÉ:
* ČRa: Prima bude v DVB-T2 vysílat v 720p
* TV Prima: V DVB-T2 zdarma jen v kvalitě SD+, v HD jen za poplatek

Nově multiplex 22 obsahuje tři nové testovací programové pozice pojmenované Test-1, Test-2 a Test-3, které vysílají černou obrazovku v rozlišení 960x544 (544p). Co se na těchto pozicích objeví zatím není jasné. V úvahu přicházejí projekty Prima MAX +1 a Prima KRIMI +1, které žádají o nové licence pro pozemní a satelitní vysílání.

redakce

Vybrané články