Široká nabídka DVB-T antén

Skylink zapojil Viaccess Orca k většině programů

| redakce | Tisk

Operátor česko-slovenské satelitní platformy Skylink, společnost M7 Group, má zapojen nový systém podmíněného přístupu Viaccess Orca (CAID 0500) u většiny programů, které má v nabídce pro diváky v Česku a na Slovensku.

Systém Viaccess Orca bude využíván zejména ve spojitosti s novými hybridními set top boxy, které chce představit provozovatel DTH služby ještě letos. Hybridní boxy budou kombinovat nabídku satelitní televize a obsahu z internetu. Pro využívání těchto funkcionalit bude zákazník potřebovat přijímač připojený k internetu.

Nový Viaccess zatím nemají připojené slovenské televizní programy na kmitočtu 11,836 GHz, pol. H. Otázkou je, zda bude Viaccess připojen i zde s ohledem na plánované vypnutí SD programů, které letos probíhá. Připomeňme, že včera skončila v SD stanice TV Dajto a TV Doma. Na konci měsíce proběhne vypnutí SD modulace i u programů TV Fanda a Nova Cinema.

Skylink v minulosti opustil kryptovací systém CryptoWorks, který již není vlastníkem, společností Irdeto, podporován. Nyní používá Irdeto a Irdeto ICE karty. V budoucnu bude vedle Irdeta používat druhý systém a to zmíněný Viaccess Orca.

Kryptovací systém Viaccess Orca používá operátor M7 Group i v Nizozemí či nedávno jej nainstaloval i v Rakousku u tamní platformy AustriaSat.