CryptoBox 800 UHD

Digital Broadcasting požádala o licenci pro vlastní TV kanál

| redakce | tisk

Vlastní informační televizní kanál k přechodu na digitální pozemní televizní vysílání druhé generace DVB-T2 chystá také společnost Digital Broadcasting. Firma již požádala regulátora RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) o udělení licence pro stanici "Televize přes anténu".

Info kanál bude diváky informovat o chystaných změnách v pozemním vysílání - vypínání původních DVB-T vysílačů multiplexu 4 a rovněž vysílačů přechodové DVB-T2 sítě PS13 a termínech zapínání DVB-T2 vysílačů finální sítě multiplex 24. Ten nahradí stávající celoplošný multiplex 4.

Přechod na další generaci pozemního vysílání je poměrně složitý. To si uvědomuje i konkurenční operátor pozemního vysílání, společnost České Radiokomunikace (ČRa), která po získání patřičné licence spustila v regionálním DVB-T multiplexu RS8 (Regionální síť 8) test vlastního informačního kanálu "Nalaďte se na DVB-T2". Zahájení provozu je naplánováno na 3. září. Bohužel, vzhledem k omezenému pokrytí RS8 nebudou všechny praktické informace operátora dostupné širokému okruhu domácností.