CryptoBox 800 UHD

Viaplay bude i v Nizození. Získala práva na F1 a Bundesligu

| redakce | tisk

Společnost Nordic Entertainment Group (NENT Group) se chystá na spuštění své streamovací platformy Viaplay v další zemi. Během prvního kvartálu 2022 začne působit na nizozemském trhu. Bude to další krok v její mezinárodní expanzi.

Viaplay bude exkluzivně divákům nabízet přenosy závodů Formule 1, na kterou získala práva na tři roky do roku 2024 a německou fotbalovou Bundesligu s právy až do roku 2029. Vedle sportu nabídce Viaplay také Viaplay Originals, mezinárodní filmy a seriály a obsah pro děti, včetně lokálního obsahu. Skupina NENT navíc dlouhodobě spolupracuje s významnými americkými a mezinárodními studii.

V současné době má 98% z 8 milionů nizozemských domácností širokopásmové připojení a 90% z nich si platí televizní balíčky. Ze 7,9 milionu tv domácností má 3,8 milionu domácností předplacené streamovací video služby, přičemž na jednu domácnost připadá přibližně 1,6 předplatného. Podle analýzy společnosti Ampere Analysis se očekává, že celkový počet předplatitelů video streamingu vzroste z 6,1 milionu v roce 2020 na 10,3 milionu v roce 2025 a penetrace služeb video streamingu ze 48% na 66%. Předpokládá se, že počet předplatných na domácnost se zvýší na 1,9.

Skupina NENT plánuje do konce roku 2025 získat nejméně 4,5 milionu mezinárodních abonentů služby Viaplay a současně zvýšit počet zákazníků v severských zemích na přibližně 6 milionů.