Quantcast

T-Mobile bude nadále využívat věže Českých Radiokomunikací

| redakce | tisk

Společnost České Radiokomunikace prodloužila kontrakt s mobilním operátorem T- Mobile. Až do roku 2038 může společnost T- Mobile využívat prostor na všech vysílacích věžích i dokrývačích Českých Radiokomunikací. Momentálně T-Mobile využívá 202 objektů společnosti.

Dohoda přinese T-Mobile větší flexibilitu při instalaci 5G zařízení a vyšší dostupnost signálu primárně v rurálních oblastech. Operátor může využít kterýkoliv z přibližně 600 objektů Českých Radiokomunikací, momentálně využívá pro umístění svých zařízení zhruba třetinu z nich.

Naše infrastruktura je jedinečná, v českých i evropských poměrech. Jsme rádi, že její kvalitu oceňují naši klienti a že napomáhá zlepšit jejich služby pro koncové uživatele mobilních služeb. Jsme potěšeni, když můžeme být pro naše klienty dlouholetým a stabilním partnerem, což se odráží v délce podepsaného kontraktu,“ říká obchodní ředitel Českých Radiokomunikací Petr Možiš.

České Radiokomunikace vlastní infrastrukturu pro rozhlasové a televizní vysílání, která je vhodná i pro telekomunikační služby a šíření mobilního signálu. Rozsahem a umístěním se jedná o unikátní soubor objektů v rámci Česka i celé Evropy.

Reklama
Vybrané články