Quantcast
Konference Radiokomunikace

East Box Digital pro ČR a Slovensko

| Tisk

Jak jsme vás informovali v minulých dnech, koncem tohoto roku má odstartovat nová česko - slovenská digitální platforma EAST BOX DIGITAL. Dnes uvedeme několik upřesňujících informací.
Připomeňme, že EAST BOX DIGITAL bude placená satelitní televize nabízející 18 televizních programů, z toho 3 české a slovenské programy budou produkovány přímo na našem území. Provozovatel paketu EAST BOX DIGITAL s.r.o. BRNO počítá vedle příjmu z měsíčních poplatků ještě s příjmy z reklamy.

Výše měsíčního poplatku byla předběžně stanovena na 300,-Kč (porovnání s UPC DIRECT viz následující tabulka). Podobně, jako u služby UPC DIRECT, má provozovatel paketu EAST BOX DIGITAL záměr poskytovat zdarma přijímací zařízení.


UPC DIRECT ('Rodina')EAST BOX DIGITAL
512,-300,-


Projekt počítá s 800 000 abonenty v ČR a na Slovensku. Jenom na poplatcích má být za rok vybráno téměř 2,9 miliard Kč. Měsíční náklady na satelitní šíření signálu mají být 12,5 mil. Kč.

Centrum televize má být v Brně. Pobočky chce provozovatel vybudovat v Praze, Bratislavě, Bánské Bystrici, Bánské Štiavnici, Košicích, Českých Budějovicích a Ostravě. Celkově počítá s 1200 interními zaměstnanci.

Společnost EAST BOX DIGITAL s.r.o. BRNO v současnosti hledá investory, kteří by se měli podílet na financování vysílání. Jména investorů budou oznámena po 17.únoru.

Programová nabídka EAST BOX DIGITAL, kterou předložila Radě pro rozhlasové a tv vysílání se zdá být velmi pestrá. Nabídka obsahuje regionální programy, vzdělávací programy, sport, filmy, videoklipy ale i erotiku...
#názevobsah
1.ČSTVzpravodajství a živé vstupy vysílané z Prahy a Bratislavy
2.Comedyboxsitcomy, filmové komedie a vlastní zábavné programy
3.Venkov/Redlineboxregionální zprávy připravované ve spolupráci s lokálními televizemi, ve večerních hodinách vystřídají erotické filmy
4.Čokoládamagazíny, animivané a hrané filmy pro děti
5.Actionboxakční filmy, dokumenty o bojových uměních
6.Shoppingboxteleshoppingové nabídky zboží a pracovních příležitostí
7.Stadionzpravodajství, přímé přenosy, záznamy sportovních utkání
8.Romantikfilmy, seriály, dokumenty pro ženy
9.Džushudební, výukové, soutěžní a diskuzní programy, seriály, klubové filmy v cizím jazyku
10.Newsboxzpravodajství z celého světa, komentáře
11.Let's musicpopulární hudba
12.Planetadokumentární, cestopisy
13.Scifiboxhrané a dokumentární filmy a seriály s vědocko-fantastickým obsahem
14.Filmboxfilmy
15.Klasikboxklasický hudební a hudebně-dramatický žánr, jazz, divadelní představení
16.Tourboxdokumentární programy, zpravodajství, magazíny a soutěžně-zábavné programy propagující turisticky zajímavé lokality
17.Revírdokumentární filmy o přírodě, aktuální publicistika a magazíny o lovecství a rybářství
18.??

Zpracováno podle informací eTREND

Parabola.cz

Reklama
Vybrané články