Quantcast

Novinky v dekódování a příjmu pay-tv (4.)

| Tisk

Minulé dny byly opět bohaté na novinky v oblasti placené digitální televize. V krátkosti se zmiňme o těch nejvýznamnějších:

DALŠÍ VÝMĚNY PŘÍSTUPOVÝCH KARET A SOUČASNÁ SITUACE
Neustálé informace o výměnách přístupových karet patří v posledních týdnech mezi nejčastější na všech stránkách věnované satelitnímu vysílání a příjmu. Velký rozmach nelegálního příjmu jednotlivých paketů dává varující signál provozovatelům placené televize, aby s tímto stavem něco začali něco dělat.

A jak vypadá situace nyní? Všechny tři nejčastěji žádané kódovací systémy (Irdeto, Seca/Mediaguard, Viaccess) dostali bratříčky v podobě 'dvojkových verzí'. Setkáme se tedy již se systémy Irdeto 2, Viaccess 2 a v blízské době i Seca 2.

Systém Irdeto 2 je již úspěšně provozován některými provozovateli placené tv. Po roce provozu tohoto systému můžeme hovořit o (zatím) úspěšném kroku provozovatelů pay-tv.

Příchod kódovacího systému Seca 2 je již anoncován již více jak rok. Zatím probíhají zvláště pak od společnosti CANAL+ velké přípravy na plošnou výměnu přístupových karet v jednotlivých zemích, kde C+ působí. Systém Seca 2 měl být používán již od ledna 2002 u paketu CANAL SATELLITE NUMERIQUE FRANCE - zde však došlo k časovému posunu...

Nejskloňovanějším systémem je nyní VIACCESS. Holandský provozovatel stanice SEX VIEW dokončil v minulých dnech výměnu přístupových karet. Vzhledem k počtu abonentů proběhla celá 'operace' velmi rychle. SEX VIEW je nyní již jen v kódu VIACCESS2 a zatím odzvonilo neoficiálnímu příjmu této stanice. Podobný krok můžeme očekávat i u dalších paketů (stanic): SCT, Ultra Blue, XXL, TPS, HRT a Arabesque.

Prudce vzrůstající neoficiální příjem nutí i další provozovatele pay-tv k výměně přístupových karet. Dalším v pořadí, kdo oznámil výměnu originálních karet je provozovatel francouzského paketu AB SAT, vysílaný na satelitech Astra a Hot Bird v kódovacích systémech Viaccess a Mediaguard.

AB SAT je v pořadí třetím francouzským paketem, který oznámil výměnu přístupových karet.

PŘÍJEM PAY-TV BEZ MODULŮ A KARET V PC
Zhruba před měsícem jsme Vás seznámili s novinkou na trhu - modulem Irdeto 4.8SE. Jen krátce připomeňme, že pomocí zmíněného modulu lze přijímat BEZ PŘÍSTUPOVÉ KARTY některé pakety - německý Premiere World a holandský CANAL DIGITAAL.

Nyní je tu i další zajímavá zpráva:
V minulých dnech uvolnil programátor software Multidec novou verzi. 'Osmička' (Multidec v. 8.0) se zdá být zatím tím nejlepším, co bylo vydáno. Program využívá nejvíce možností DVB PCI SAT karet. Při použití Multidec 8.0 a karet SkyStar 1 (Technisat) , Chello, či jiných, je možné dekódovat (emulovat) některé kódovací systémy.Pro sledování některých digitálních paketů není potřeba CAM a ani přístupová karta! Postačí software a DVB SAT PCI karta do počítače. Emulovat lze systémy Seca Mediaguard, Irdeto a BetaCrypt.

Pro úspěšné dekódování je třeba zadat jen aktuální klíče, které jsou dostupné na mnoha webových stránkách.

Jen dodejme, že program Multidec jsme Vám již v minulosti na našich stránkách představili. Aktuální verzi programu naleznete na našich stránkách v rubrice DOWNLOAD.

Podle www.satkurier.pl

Parabola.cz

Reklama
Vybrané články