Quantcast

Po Digi TV vstoupí na český trh další placená televize

| Tisk

V dohledné době vstoupí na český trh další satelitní placená televize – Digi TV. Platforma původem z Rumunska nyní působí i v Maďarsku a od 8.5.2006 nabízí své služby také na Slovensku. Digi TV nebude poslední platformou, která v Česku a na Slovensku bude bojovat o své klienty.

Ještě v letošním roce hodlá odstartovat v pořadí třetí satelitní placená televize určená pro obě země bývalé federace. Nová platforma se chce stát alternativou divákům k stávajícím paketům UPC Direct a Digi TV jak po stránce programové skladby, tak i cen. Vedle známých programů z kabelových sítí a jiných satelitních platforem se v novém balíku placených programů objeví i zbrusu nový kanál, který se bude před Radou pro rozhlasové a televizní vysílání ucházet o licenci.

Provozovatel nové placené televize název platformy zatím tají. Koncem léta chce spustit reklamní kampaň. Jaké programy bude paket obsahovat je zatím předčasné. V současné době probíhají intenzivní vyjednávání ohledně zařazení nejžádanějších programů do nabídky.

Platforma chce fungovat na stejném principu jako Easy.tv v Rakousku. Divák si objedná jen programy, které chce skutečně sledovat. Díky tomu může značně ušetřit, neboť si nebude objednávat balík několika desítek stanic ale pouze ty, o které má zájem. Ukazuje se, že tato „nová generace předplatného“ může mít u zákazníků úspěch. Častým dotazem diváků je, zda je možné program „A“ objednat samostatně bez objednání nabídky „B“.Placená televize chce odstartovat koncem léta až začátkem podzimu na jednom z populárních satelitních systémů v České republice a na Slovensku – Astra 3A, tj. na pozici 23,5°E, kde vedle 3A je umístěna také starší družice Astra 1D. Na této pozici již vysílají domácí platformy Czech Link a Slovak Link. Jsou jde i distribuční trasy stanic TV Óčko a Top TV. Jako kódovací systém bude použit Cryptoworks.

Do konce tohoto roku bude mít divák v Česku a na Slovensku možnost skutečného výběru z nabídky satelitní placené televize. Vedle UPC Direct, Digi TV se na trhu objeví ještě třetí hráč. To ale nebude vše. Uživatelé širokopásmového internetu budou mít ještě na výběr IPTV paket Českého Telecomu, který bude obsahovat okolo 30 placených televizních stanic.

Martin Vyleťal

Reklama
Vybrané články