TereBox T2

Kde bude vysílán paket UPC Direct?

| Tisk

Kde bude vysílán paket UPC Direct?

V našem předchozím článku jsme Vám přinesli odpovědi tiskového mluvčího společnosti UPC, pana Františka Maliny, na vaše dotazy.

V souvislosti s významnou změnou na polské mediální scéně (fúze dvou největších polských digitálních platforem Cyfra+ s Wizja TV) vyvstávaly otazníky nad budoucím umístěním programové nabídky UPC DIRECT, která je vysílána pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Připomeňme, že UPC Direct sdílí některé TV programy s polskou platformou Wizja TV na satelitu Astra 1G (satelitní pozice 19.2E).

Co se tedy stane začátkem března 2002?
Na satelitech Astra 19.2E a Hot Bird 13E bude spuštěna nová programová nabídka Nová Cyfra+. Ta by měla divákům přinést jen ty nejlepší programy z obou paketů - Wizja TV a Cyfra+. Znamená to tedy, že po přechodnou dobu budou šířeny z obou satelitních systémů totožné programy, na satelitu Astra 19.2E v kódovacím systému CryptoWorks, na Eutelsatu v SimulCryptu - vedle systému Seca/ Mediaguard i v CA CryptoWorks. Tato nabídka bude paralelně šířena jen po přechodnou dobu. Jaký dopad to může mít pro diváky UPC DIRECT v ČR, SR a v Maďarsku?Podle odpovědi p.Maliny by k žádným změnám zřejmě nemělo dojít. Ze satelitu Astra 1G, kde je kompletně vysílán paket Wizja TV + UPC Direct zmizí polské programy a budou nadále vysílány jen programy pro již uvedená teritoria. UPC Direct by měl však zůstat na satelitech Astra i v budoucnu.

Jedním z několika otazníků však bude ukončení programu Wizja Pogoda, který je přístupný i divákům paketu UPC DIRECT i u nás. Budoucí odpojení polských programů 'postihne' nejvíce ty diváky, kteří sledují programy UPC Direct na jiném, než dotovaném recieveru Philips, který je s/w upraven jen pro daný region. Z přijímačů tedy 'zmizí' programy jako HBO PL, MTV Polska, TVN24, TVP1 a 2 a některé další programy, které si diváci už oblíbili. Možná bude i v budoucnu možné satelitní parabolu nastavit na pozici 13E a 'prostudovat', co vysílá Nová Cyfra+, ovšem jen za předpokladu, že divákům UPC DIRECT nebudou vyměněny přístupové karty, což nám tiskový mluvčí nepotvrdil, ale ani nevyvrátil..

Parabola.cz

Vybrané články