TereBox T2

Problémy s kartami Czech Link

| Tisk

Problémy s kartami Czech Link

V listopadu loňského roku se na českém trhu objevila nová série přístupových karet Czech Link. Tyto nové karty Czech Link podle informací distributora mají být lépe zabezpečeny proti zneužití, jedná se tedy o změněné karty, i když distributor tuto možnost zároveň vyvrací. Nové karty Czech Link jsou zatím bílé bez jakéhokoliv loga (údajně do března 2002) a na rubu je uvedeno jen sériové číslo karty. Připomeňme, že v minulosti byly na trhu černé přístupové karty s obrázkem globusu.

Nové bílé karty Czech Link však přinášejí problémy. Už v listopadu loňského roku firma Philips Česká republika prováděla divákům zdarma upgrade modulů se starší softwarovou verzí. Právě u nich se vyskytoval problém s příjmem paketu Czech Link, tenkrát už i s černými kartami. Majitelé těchto modulů starší verze však mají problém s příjmem paketu i s novými bílými kartami. Bílé karty v těchto modulech programy Czechlink vůbec neodkódují.

Není to však jediný problém. Jak se nám podařilo zjistit, na nejstarší sériové verzi přijímačů Czech Link CRCI-5500 s loaderem 2.01 - 2.04 nelze paket Czech Link s novými bílými přístupovými kartami také přijímat! Příjem není možný ani po upgrade přijímače nejnovějším sw.
Tyto přijímače a staré přístupové karty Czech Link distribuovala na náš trh firma Trade a Technology a.s. Tato firma se starala o veškerou s/w podporu v distribuovaných přijímačích. Činnost této firmy byla ukončena.
Majitelé uvedené série přijímačů mohou být v některých případech při nákupu nové bílé karty nepříjemně překvapeni. Bílá karta jim v přijímači fungovat nebude.
V současné době se distribucí karet zabývá firma Trade a Technology, s.r.o., která s původní firmou nemá nic společného.

Jaké je řešení případného problému?
Podle informací, které jsme v našem článku na žádost původního dodavatele modulů a karet zveřejnili již v listopadu loňského roku, provádí upgrade starších modulů servisní středisko Philips.

Philips Česká republika, s.r.o.
DTS
pan Miroslav Klátil
Šafránkova 1
155 00 Praha 5


tel.: 02/330 99 334

Předpokládáme, že i v případě problémů s přijímačem Czechlink starší verze by uvedené servisní středisko mohlo problém s příjmem paketu Czechlink vyřešit. Připomeňme, že firma Philips vlastní na kódovací systém Cryptoworks autorská práva a jako taková by mohla zajišťovat trvalý servis na příjmové zařízení v uvedeném systému.
Pokud by problém s přijímači nevyřešila firma Philips, majitelé uvedených starších přijímačů budou muset zakoupit nový modul Cryptoworks, ve kterém i nové karty Czechlink fungují bez problémů.

Jednodušším řešením by byla i vzájemná výměna karty s jiným majitelem novějšího modelu přijímače a starší karty, což sice odporuje podmínkám uvedeným ve smlouvě o užívání karty, ale ušetří majiteli problémy s upgrade vestavěného modulu v přijímači, nebo značnou částku za zbytečný nákup externího modulu.Parabola.cz

Vybrané články