Místo pro Vaši reklamu

National Geographic od října v Digi TV

| Tisk

logo Nabídka satelitní placené televize Digi TV se první říjnový den rozšíří o další stanici - National Geographic Channel. Tento program je na oficiálních stránkách provozovatele od počátku uváděn, že je kanál součástí základní programové nabídky. Diváci v Česku a ani na Slovensku ale k tomuto programu nemají přístup. Z jediného důvodu - National Geographic Channel ve verzi, která se běžně šíří na obou stranách řeky Moravy, zatím není šířen na transpondérech Digi TV. V paketu se zatím vysílá jen program National Geographic Channel Romania, který je určen jen pro abonenty platformy v Rumunsku.

Vedle zařazení nového programu do nabídky bude možné od října přijímat plnou programovou nabídku MaxPak (základní nabídka + HBO + HBO 2 + Cinemax). Tento programový balík zatím nelze aktivovat.Platforma Digi TV začala nabízet své služby od května letošního roku na Slovensku, od září je stejná služba dostupná i zájemcům z České republiky. Základní nabídka Digi TV (přes 30 programů včetně okruhů České televize, TV Nova a Prima TV) v Česku stojí 260,-Kč měsíčně. Za prémiové kanály HBO+HBO2 nebo Cinemax zákazník zaplatí 180,-Kč. Při objednání všech tří stanic HBO + HBO 2 a Cinemax si provozovatel účtuje 240,-Kč měsíčně. Prémiové kanály jsou vázány na odběr základní nabídky. V rámci promo akce přijímá klient první 3 měsíce základní nabídku zdarma, aktivace a instalace je také zdarma. Pokud si uživatel objedná službu alespoň na rok neplatí žádné poplatky za užívání dekodéru a antény. Dekódovací karta funguje jen v set top boxu Digi TV.

Nabídka Digi TV se vysílá přes satelit Intelsat 10-02 na pozici 1°W. Vedle placené nabídky je možné z této pozici přijímat i několik volně šířených programů převážně z Bulharska, Rumunska a Skandinávie.

Martin Vyleťal

Vybrané články