Quantcast

VIVA Polska opět FTA

| Tisk

VIVA PolskaProvozovatel populární hudební televizní stanice VIVA změnil distribuci signálu polské mutace VIVA POLSKA. Od 10.3.2002 je signál VIVA POLSKA na satelitu Hot Bird 13E, na kmitočtu 11,604 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 5/6 opět vysílán volně!

VIVA Polska zahájila vysílání v létě roku 2000 na satelitu Hot Bird 13E, nejprve jako SCPC kanál a nyní jako součást digitálního multiplexu Deutsche Telecom AG. Od počátku byl satelitní signál určen pro polské kabelové sítě a jako přenosová trasa pro polskou placenou TV Cyfra+, která jej později zařadila do své nabídky (CA Seca/ Mediaguard).Provozovatel nové platformy Nowa Cyfra+, která vznikla 1.3.2002 fúzí dvou největších polských placených platforem Wizja TV a Cyfra+, se zařazením programu do paketu Nowa Cyfra+ nepočítal a satelitní kódovaný signál po 1.3.2002 sloužil pouze provozovatelům kabelových sítí v Polsku.

VIVA Polska odstartuje v dubnu 2002 24hodinový program v polštině. Doposud je ve zbývajícím čase, kdy nevysílá VIVA Polska přenášen 'centrální' program VIVA z Německa.

Parabola.cz

Reklama
Vybrané články