Quantcast

Duální vysílání HBO

| Tisk

HBOČeští i slovenští diváci mají od začátku vysílání HBO zájem o možnost jeho příjmu s originálním zvukovým doprovodem. Zdá se, že jim bude v nejbližší době vyhověno. V těchto dnech se připravuje technické i právní zázemí, jež je nutné ke spuštění duálního vysílání. Diváci HBO si budou moci filmy naladit i v původním znění s velkou pravděpodobností již během první poloviny roku 2002. Tato služba však bude dostupná pouze pro diváky, kteří přijímají HBO přes satelit (UPC Direct).

Kde nalezneme českou verzi HBO?
Pro individuální příjem (DTH) vysílá HBO na satelitu Astra 1G, na kmitočtu 11,875 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4. Program je vysílán jako prémiový kanál v rámci pay-tv paketu UPC Direct a signál je kódován proti neautorizovanému příjmu systémem CryptoWorks.

Pro kabelové operátory (včetně UPC) je signál přenášen přes izraelský satelit Amos-1 (pozice 4°W), na kmitočtu 11,224 GHz, polarizace horizontální, SR 27500, FEC 3/4. Signál je v tomto případě kódován profesionálním systémem Power VU. Individuální příjem není možný.HBO nalezneme také ve většině kabelových sítích jako prémiový kanál.

podle www.hbo.cz

Parabola.cz

Reklama
Vybrané články