Quantcast
TereBox T2

National Geographic Channel před startem s českým dabingem

| Tisk

logo Dokumentární kanál National Geographic Channel je krátce před spuštěním české lokalizace formou dabingu. Na distribučním satelitu se již objevil nový audio track s označenou audio stopou Cze (Czech), což napovídá, že již brzy bude program k dispozici i s českým dabingem. Podle oficiálních informací by měl kanál NGC začít vysílat s českým dabingem do konce roku 2009.

Stanice National Geographic Channel (NGC) odstartovala v roce 1997 a přináší pořady o vědeckých poznatcích a zaměpisné znalosti o naší planetě, převratná odhalení a další zajímavé dokumenty. Kanál vysílá 24 hodiny denně. Doposud byla lokalizace pro Českou republiku a Slovensko zajištěna formou teletextových a DVB titulků v českém jazyce.

Distribuci signálu NGC zajišťuje pro kabelové, satelitní a IPTV operátory provozovatel satelitní pay-tv služby UPC Direct na satelitu Astra (19,2°E) v kódu Nagravision 3 a CryptoWorks. Program je dnes součástí všech čtyř satelitních pay-tv nabídek, které fungují na území České republiky a Slovenska - CS Link , Skylink, UPC Direct a Digi TV.

Na distribučním satelitu (Astra, paket UPC Direct) se již objevil audio track CZE, na kterém je zatím k dispozici program stanice NGC v anglickém jazyce.

technické parametry příjmu:

platforma: UPC Direct
satelit: Astra (19,2°E)
kmitočet: 12,304 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
kódování: CryptoWorks + Nagravision

poznámka: NGC s novým audio trackem je dostupný také na platformě UPC Direct na satelitu Thor 3, kde probíhá neveřejné testovací vysílání.

Společnost Towercom, provozovatel platformy skylink, okamžitě zareagoval a zapojil do provozu novou audio stopu u programu NGC. Ta v době vydání textu neobsahovala žádnou modulaci (ve srovnání s distribuční platformou). "Skylink bude CZ verzi nabízet od počátku," zdůraznil Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec.

Signál NGC v paketu skylink je určen jak pro uživatele stejnojmenných karet, tak i pro uživatele karet CS Link. V obou případech je program součástí tarifů placené televize. Takže je dnes jisté, že češtinu na NGC uslyší abonenti tří ze čtyř satelitních služeb na našem trhu.

technické parametry příjmu:

platforma: skylink
satelit: Astra 1G (23,5°E)
kmitočet: 11,797 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500


FEC: 3/4
norma: DVB-S
kódování: CryptoWorks
přístupové karty: CS Link (0D0F), skylink (0D03, 0D70)

Zatím jedinou platformou, která do této chvíle nezapojila novou audio stopu u NGC, je paket Digi TV. Zde není známo, zda k zapojení vůbec dojde. Diváci této služby se zatím nedočkali ani nedávno spuštění české verze MTV či programů TV Barrandov i Prima COOL/R1.

Pro budoucí příjem českého ddabingu na programu National Geographic Channel bude zapotřebí změnit audio stopu na dálkovém ovládači prostřednictvím tlačítka AUDIO, OPT atp. Přesný postup najde divák v manuálu od svého satelitního set top boxu.

Martin Vyleťal

Reklama
Vybrané články