ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
TereBox T2

Animax končí na českém a slovenském trhu 31.3.2014

| Tisk

logo Český a slovenský trh brzy opustí placený kanál Animax. Stane se tak 31. března 2014. Konec stanice na českém a slovenském trhu o půlnoci k 31.3.2014 potvrdili zástupci společnosti Sony Pictures Entertainment, která program provozuje.

Animax vznikl na bázi tehdejší stanice A+ (Anime+). S logem Animax se českým a slovenským divákům stanice poprvé představila 2. července 2007. Od počátku se Animax zaměřoval na japonskou anime tvorbu, která si získávala příznivce i u nás.Stanice Animax vysílá pouze ve večerních a nočních hodinách od 20:00 hodin a končí kolem 2. hodiny ranní na sdílené programové pozici s dětským kanálem Minimax. Obě stanice jsou v nabídkách řady operátorů placené televize - včetně DTH služeb freeSAT a Digi TV. Satelitní služba Skylink poskytuje pouze dětský kanál Mininax.

Kanál Animax vznikl v roce 1998 v Japonsku a v červenci 2005 se objevil i v Latinské Americe. Od roku 2007 fungoval i v Česku a na Slovensku. Sony Pictures nebude uvolněnou pozici po Animaxu využívat.

redakce

Vybrané články