Quantcast

Sport3 - nový sportovní kanál v Česku a na Slovensku

| Tisk

logo Na českém a slovenském trhu může působit nový televizní kanál zaměřený na sportovní přenosy. Společnost AMC Networks získala licenci na program s názvem Sport 3.

Český regulátor médií RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání) na svém posledním 6. zasedání konaném 24.3.2015 rozhodl o udělení vysílací licence společnosti AMC Networks Central Europe. Licence umožňuje provozovat televizní vysílání prostřednictvím zvláštních přenosových systémů po dobu 12 let programu Sport3.

Sport3 bude zaměřen na sportovní přenosy. Stanice bude vysílat nepravidelně a vysílací časy budou závislé na vysílání jednotlivých závodů Formule 1. Vysílat bude s anglickým zvukem. Licence platí pro Českou republiku a Slovensko.

Program Sport3 bude distribuován prostřednictvím optických vláken, včetně IPTV. Distribuci programu zajistí budapešťská společnost AMC Networks International Central Europe Kft.Vysílání Sport3 bude šířeno v MPEG-4 s datovým tokem 5,6 Mbit/s v 1080i multicast. Vysílání bude přístupné prostřednictvím OTT (over-the-top) aplikace O2TV Go pro zařízení tzv. nových médií s připojením na internet, tj. na počítačích, tabletech, smart phonech a smart TV. Aplikace je dostupná na App Store a na Google Play.

RRTV zároveň informuje slovenského regulátora RVR (Rada pre vysielanie a retransmisiu), že na Slovensku může vysílat program Sport3 společnosti AMC Networks a to prostřednictvím zvláštních přenosových systémů.

redakce

Reklama
Vybrané články