Quantcast
TereBox T2

freeSAT: ID Xtra konečně v češtině

| Tisk

logo ID Xtra, dokumentární kanál skupiny Discovery Networks, je dostupný abonentům satelitní platformy freeSAT v České republice a na Slovensku v lokalizované verzi. ID Xtra, podobně jako ostatní stanice provozovatele, vysílá pořady s českým nebo slovenským dabingem.

Kanál ID Xtra v maďarské programové verzi se objevil v české a slovenské nabídce freeSAT, operátora UPC DTH, na Nový rok 1.1.2016 a nahradil původní nelokalizovaný program ID - Investigation Discovery.

ID Xtra, podobně jako hlavní kanál Discovery Channel, funguje v Česku a na Slovensku ve dvou programových mutacích - maďarské, která je dostupná klientům freeSAT a pak také v evropské verzi, kterou poskytují platformy skupiny Slovak Telekom (Nová Digi TV SK a Magio Sat) a rovněž i Lama Energy Group v paketu Nová Digi TV CZ. Program obou verzí ID Xtra je odlišný. Upoutávky na maďarské verzi jsou v maďarštině, na evropské v angličtině.

ID Xtra nabízí poutavé příběhy ze života plné záhad zpracované v moderním formátu.

technické parametry:

logo satelit: Thor 5 (0,8°W)
kmitočet: 12,188 GHz
polarizace: vertikální
SR: 28000
FEC: 7/8
norma: DVB-S
modulace: QPSKprogramová pozice: ID Xtra
service ID: 30811
video PID: 601
audio PID: 610 maďarsky, 611 česky, 612 anglicky
CA systém: CryptoWorks, Irdeto, Conax, Nagra MA

Pro příjem stanice ID Xtra s českým či slovenským dabingem je nutné nastavit set top box či televizor na správnou zvukovou verzi. Na některých přijímačích dochází automaticky k navolení české jazykové mutace (většinou je taková jazyková verze nastavena jako prioritní v menu přijímače).

redakce

Reklama
Vybrané články