Eutelsat objednal dva nové satelity Eutelsat Hot Bird

| Tisk

Francouzský satelitní operátor objednal u společnosti Airbus Defence and Space dva nové telekomunikační satelity série Eutelsat Hot Bird pro pozici 13°E jako náhradu stávajících tří družic Hot Bird. Nové satelity Hot Bird s názvy Eutelsat Hot Bird 13F a Eutelsat Hot Bird 13G budou uvedeny do provozu v roce 2022 a budou sloužit pro Evropu, Střední východ a severní Afriku.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Podpis smlouvy se uskutečnil na Ministerstvu pro podnikání, energetiku a průmyslovou strategii (Spojené království). Zleva doprava: Graham Turnock, výkonný ředitel, UK Space Agency, Nicolas Chamussy, EVP, vedoucí kosmických systémů Airbus, Sam Gyimah, státní tajemník pro univerzity, vědu, výzkum a inovace a Rodolphe Belmer, CEO Eutelsatu (foto: Eutelsat)

Nové kosmické aparáty posílí a zlepší stávající kvalitu vysílaných služeb poskytovaných zákazníkům společnosti Eutelsat na pozici Eutelsat Hot Bird a poskytnou lepší výkony v oblasti západní Evropy a Polska. Kromě toho budou nové satelity nabízet nové pokročilé funkce jako je ochrana signálu a odolnost uplinku proti zarušení, stejně tak výjimečnou redundanci na oběžné dráze.

Plně elektrické satelity startovací hmotností 4,5 tuny a elektrickým výkonem 22 kW dodá společnost Airbus Defence and Space na základně inovační platformy Eurostar Neo, která bude vyráběna společně s výkonnými transpondéry ve městech Stevenage a Portsmouth ve Velké Británii, stejně tak v Toulouse ve Francii.


obrázek

▲ Obr č. 2 - Flotila Eutelsat Hot Bird (foto: Toys Films / Eutelsat, 2018)Dva nejmodernější satelity Eutelsatu umožní nahradit současné tři satelity a dále vylepšit optimalizaci capex dosaženou při snížení nákladů.

Eutelsat aktuálně na pozici 13°E provozuje tři satelity - Eutelsat Hot Bird 13B, Eutelsat Hot Bird 13C a Eutelsat Hot Bird 13E. Na pozici 13°E vysílají přední poskytovatelé televizních služeb jako Sky Italia, Rai, Mediaset (Itálie), Cyfrowy Polsat, nc+ (Polsko), Nova (Řecko), SRG SSR (Švýcarsko), Bis (Francie) a dále mezinárodní poskytovatelé televizních a multimediálních služeb jako například Globecast či Arqiva.

redakce