TereBox T2

Óčko a Óčko Star v Pantelio/Fotelka TV byly šířeny neoprávněně

| Tisk

logo V minulém týdnu skončily české hudební stanice Óčko a Óčko Star v satelitních platformách Pantelio a Fotelka TV na družici Hispasat 30W-5, která se nachází na pozici 30°W. Vysílání zde skončilo z důvodu neoprávněné distribuce. Vysvětlil webu parabola.cz provozovatel skupiny kanálů Óčko.

"Se zmiňovanou společností Pantelio jsme dlouhodobě řešili jejich neoprávněné šíření signálu stanic ÓČKO a ÓČKO STAR," uvedla webu parabola.cz Milana Bazanac Kadlčíková, marketingová manažerka společnosti Stanice O, a.s., která programy Óčko provozuje.

"Vzhledem ke skutečnosti, že jsme se společností Pantelio nedomluvili na spolupráci, došlo k vypnutí signálu těchto dvou stanic pro daného operátora," vysvětlila Milana Bazanac Kadlčíková.

Marketingová manažerka zároveň poznamenala, že obě stanice Óčka neskončily na 30°W z důvodu malého zájmu diváků ale z jiného důvodu - nedohody se společností Pantelio na podmínkách šíření.

logo Pantelio ve své B2B platformě a také DTH službě Fotelka TV poskytuje jiné programy s podobným zaměřením - retro hudební televizi Retro Music Television a evropskou verzi amerického hudebního kanál VH1 (Video Hits One).Provozovatelé televizních služeb mohou mít ve své nabídce jen ty programy, na které mají uzavřené smlouvy s majiteli těchto stanic a to bez ohledu, zda se jedná o extra prémiový, placený či volně vysílaný program. Smlouvu musí mít v každém případě. Vysílatelé vedle smlouvy často požadují i tzv. distribuční poplatky - tedy určitý poplatek za každého abonenta dané platformy. Broadcasteři tím nejenom získávají (další) zdroj příjmů pro provoz stanic(e) ale i detailní přehled o tom, kolik má který operátor zákazníků daného balíčku, do kterého je zařazen daný program.

logo Televizní skupinu Óčko aktuálně tvoří čtyři televizní programy - hlavní stanici Óčko, Óčko Star zaměřenou na známé interprety, Óčko Expres s urban music a Óčko Black s hip hopem a black music. První dvě stanice jsou poskytovány divákům zdarma na běžnou terestrickou anténu, rovněž i na satelitu Astra 3B (23,5°E). Program Óčko Expres je zatím dostupný zdarma v DVB-T síti RS8. Tento multiplex ale v lednu 2020 skončí a stanice bude pak dostupná už jen jako placený program, stejně jako nejnovější projekt Óčko Black.

Martin Vyleťal

Vybrané články