Quantcast

Česká televize se spotem k ukončení ČT3

| Tisk

Na konci roku 2022 skončí jeden z programů České televize - ČT3. Tento krok již veřejnoprávní vysílatel oznámil na konci května a ve vysílání ČT se objevuje spot, který o chystaném kroku informuje i samotné diváky ČT3.


obrázek

▲ Obr č. 1 - ČT s informačním spotem k ukončení ČT3. Záběr z info spotu

Televizní spot v délce téměř 50 sekund začíná s textovou informací "3 roky v dobré společnosti" a doplňujícím komentářem, že k 31. prosince se s námi "ČT trojka" rozloučí a doprovázené ukázkami starších seriálů a zábavních pořadů, které nejmladší kanál ČT vysílal. Ve spotu Česká televize poděkovala svým divákům za tři roky v dobré společnosti.


obrázek

▲ Obr č. 2 - ČT s informačním spotem k ukončení ČT3. Záběr z info spotu

Informační spot České televize končí informací, že vysílání ČT3 skončí v poslední den letošního roku. "Od ledna můžete vaše oblíbené pořady sledovat na ostatních stanicích České televize a v iVysílání," dodává textová informace veřejnoprávního média.


obrázek

▲ Obr č. 3 - ČT s informačním spotem k ukončení ČT3. Záběr z info spotuNejnovější programový okruh České televize, ČT3, byl spuštěn během pandemie koronaviru v březnu 2020. ČT využila volné finanční prostředky, které měla na vysílání sportovních přenosů, které byly v pandemickém období omezeny, odloženy a zrušeny. Díky tomu mohl vzniknout program pro nejzranitelnější část populace - pro seniory. Stanice své cílové skupině nabízela oblíbené pořady natočené ČST a ČT. Na obrazovku se dostaly starší známé, méně známé a dokonce i zapomenuté seriály, dále také filmy, dokumenty či zábavní pořady.


obrázek

▲ Obr č. 4 - ČT s informačním spotem k ukončení ČT3. Záběr z info spotu

Po necelých třech letech program ČT3 skončí. Vedení ČT se rozhodlo přistoupit k tomuto kroku z úsporných důvodů. Na straně jedné z důvodu nebývale zvyšující se inflace, která se projevuje růstem cen energií, rostoucích výrobních nákladů, licenčních poplatků a mzdových nákladů. Na straně druhé disponuje ČT stále stejným objemem financí. Koncesionářský televizní poplatek se nezvýšil od roku 2008, zatímco náklady od té doby prudce vzrostly. ČT od té doby spustila další tématické programy - dětský ČT:D (Déčko), artový kanál ČT art. Oba odstartovaly v roce 2013. V březnu 2020 začal vysílat kanál ČT3, zpočátku jako dočasný kanál.

Úsporná opatření ČT zahrnují nejenom zrušení ČT3 ale také prodej části vysílacích práv k MS ve fotbale 2022 v Kataru (práva zakoupila skupina Nova), propuštění některých zaměstnancům a také omezení výroby pořadů. Některé kroky se v provozu televize projeví brzy (fotbal, konec ČT3), jiné s postupem času (výroba pořadů).

redakce

Reklama
Vybrané články