ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
TereBox T2

Druhý program Markízy TV Doma zahajuje vysílání

| Tisk

logo Slovenská komerční televize Markíza dnes spouští svoji novou programovou službu pod názvem TV Doma. Nová stanice zahajuje vysílání dnes 31.8.2009 v 9:00 hodin romantickým příběhem z roku 1995 pod názvem Síla lásky. Nový program startuje v den, kdy jednička na slovenském trhu TV Markíza oslavuje své 13. narozeniny.

TV Doma je monotématický kanál orientovaný na aktivní ženy ve věku od 12 do 54 let, kterým přinese zejména seriály, telenovely a romantické filmy. Kanál je v pořadí druhou stanicí mediální skupiny CME na slovenském trhu ve slovenském jazyce. Ještě letos bude podnik nabízet i hudební a lifestylový kanál MTV v české verzi. Start této stanice je naplánován na 29. listopadu 2009. CME na Slovensku již nabízí placený kanál Nova Sport.

Na podzim loňského roku si Markíza u slovenského Úřadu průmyslového vlastnictví zaregistrovala několik názvů pro nový kanál. O jehož definitivním názvu bylo rozhodnuto ještě v závěru loňského roku. Provozovatel mohl volit některý ze zaregistrovaných názvů - TV Lady, TV Dona, Markíza Klub, Lady Markízy, Telka, Siesta, Gala či TV Angelika. Všechny názvy měly charakterizovat název televize, která bude vysílat pořady především pro ženy.

TV Doma je od počátku dostupná v nabídkách satelitních platforem Skylink a Digi TV. Postupně se může objevit ještě v dalších sítích.

technické parametry příjmu:

platforma Skylink:
satelit: Astra 3A (23,5°E)
kmitočet: 12,565 GHz
polarizace: horizontální
SR: 27500
FEC: 2/3
DVB-S/MPEG-2
systém podmíněného přístupu: CryptoWorks
karty: Skylink

platforma Digi TV:
satelit: Intelsat 10-02 (1°W)
kmitočet: 12,531 GHz
polarizace: vertikální
SR: 23340


FEC: 3/4
DVB-S/MPEG-2
systém podmíněného přístupu: Nagravision 2/3
umístění: slovenská základní nabídka

Program TV Doma je také součástí nabídek kabelových, IPTV, MMDS a MVDS sítí jako je Digi Slovakia, UPC, Satro, Orange Fiber TV, T-COM Magio a mnoho dalších.

Konkurenční TV JOJ spustila svůj druhý programový okruh na podzim loňského roku. Stanice pod názvem JOJ PLUS přináší starší seriály a filmy. Obsah stanice je zaměřen na nediváky standardní JOJky.

redakce

Vybrané články