Quantcast
Konference Radiokomunikace

Česká Digi TV jedná o zavedení přístupových modulů

| Tisk

logo Po nedávném spuštění prvních programů ve vysokém rozlišení (HDTV) na platformě Digi TV v České republice operátor vyjednává o další novince, která potěší některé stávající zákazníky ale i potencionální klienty operátora.

Česká Digi TV v současnosti jedná o zavedení externích dekódovacích modulů (CI+). Přístupové moduly umožní příjem programů platformy na vlastních přijímačích či televizorech se zabudovaným satelitním tunerem. Termín zavedení této služby zatím není známý.

Externí moduly pro Digi TV přinesou pro vysílatele nižší náklady na provoz služby u těchto klientů. Ti budou využívat od provozovatele patrně jen modul s kartou. Nevýhodou ale bude pochopitelně horší komfort pro zákazníky - v případě rozšíření programové nabídky o další stanice, případně přesunu stanic na nové parametry bude muset divák ručně přeladit svůj přijímač. Na druhou stranu nebude muset využívat přijímač od operátora a využívat výhod svého přístroje.Digi TV funguje na českém trhu od roku 2006. Zpočátku se zaměřovala na multikanálovou nabídku stanic v SD rozlišení. Začátkem tohoto týdne přinesla i první programy v HD kvalitě. Pro příjem služby je nutný přijímací zařízení od operátora. Kartu nelze používat ve vlastním přijímači či vlastním modulu - karta s přijímačem Digi TV jsou totiž spárované a tato konfigurace zajišťuje vyšší zabezpečení služby před neautorizovaným příjmem.

Základní soubor programů u Digi TV CZ stojí 260,-Kč měsíčně. V ceně jsou nyní i čtyři programy v HD kvalitě - Digi Sport 1 HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Nat Geo HD. Prvně uvedený kanál vysílá přenosy z populární anglické fotbalové Premier League.

redakce

Reklama
Vybrané články