TereBox T2

2230 programů v HD rozlišení na satelitech SES

| Tisk

logo Počet programů šířených přes satelity SES (Astra) se meziročně zvýšil o 11,3 procenta na 7.268 programů. K růstu přispěly zejména rozvíjející se trhy. Podobně i v případě nových programů ve vysokém rozlišení (HDTV).

Satelitní operátor SES (Astra) na konci roku 2015 šířil rekordní počet programů na flotile satelitů skupiny SES. K 31.12.2015 bylo na družicích operátora šířeno 7.268 programů, což je meziročně o 11,3 procenta více, ve srovnání s celkovým růstem ve výši 2 procenta pro zbytek průmyslu. Vynikající výsledek byl tažen pokračujícím zaváděním nových HD programů v celé Evropě a Severní Americe a další rozšiřování podnikání operátora napříč rozvíjejícími se trhy. Téměř 60 procent všech programů na flotile satelitů SES se vysílá v kompresním standardu MPEG-4.

Penetrace HD programů napříč všemi trhy zůstává nadále hnací silou pro SES
Počet programů v HD rozlišení, které jsou šířeny přes flotilu SES z více než 50 satelitů, vzrostl o 18 procent na 2230 programů, což představuje 31 procent z celkového počtu televizních stanic na satelitech SES. Naproti tomu počet kanálů šířených přes satelity ve zbytku průmyslu se zvýšil o 13 procent na 6.400 programů.

Celkový počet televizních stanic v Evropě šířených přes satelity SES (Astra) se zvýšil o 9% na téměř 2.600 programů, zatímco celkový počet programů v Severní Americe zůstal na počtu 1.800 programů. Pokračující penetrace HD programů, které vyžadují větší satelitní kapacitu, než SD (standard definition) kanály, byl hlavní podporou růstu. Počet HD kanálů vzrostl o více než 25% na téměř 700 programů v Evropě a o více než 3% na více než 1.200 HD stanic v Severní Americe.

K růstu počtu globálních kanálů částečně pomohly rozvíjející se trhy, kde společnost SES (Astra) rozšiřuje svoji přítomnost s globální video distribucí a je klíčovým prvkem strategie. SES nyní šíří téměř 2.900 televizních programů v celé řadě rychle rostoucích rozvíjející se trzích jako je Latinská Amerika, Asie a Tichomoří, Střední východ a Afrika (40% z celkového počtu kanálů). V meziročním srovnání došlo k nárůstu o 25% ze 2.300 programů. Počet HD stanic se zdvojnásobil na více než 300.Do budoucna SES (Astra) zůstane v popředí komerčního zavádění vysílání v Ultra HD rozlišení a je dalším krokem ke změně v kvalitě vysílání a zážitků ze sledování obsahu. SES byl prvním satelitním operátorem, který zavedl UHD.

V Evropě a Severní Americe se prostřednictvím operátora SES vysílá 7 programů v Ultra HD rozlišení. Pro následující roky operátor očekává další výrazný nárůst počtu UHD programů. Start nových UHD programů souvisí s rozšířením nabídky pay-tv platforem.

redakce

Vybrané články