Quantcast

M7 Group zajistí distribuci Nickelodeon HD i RTL+ HD

| Tisk

Distribuci dalších programů ve vysokém rozlišení (HDTV) zajistí lucemburská společnost M7 Group, vlastněná skupinou CANAL+ Group, jedním z předních evropských poskytovatelů placené televize.

M7 Group uzavřela dohody o HD distribuci na své platformě na pozici 1°W s RTL Hungary, ViacomCBS a Network4/Viasat World na šíření programů RTL+ HD, Nickelodeon HD, respektive Viasat Explore HD.

Dohoda s RTL Hungary umožňuje satelitní distribuci RTL+ v HD rozlišení. Díky tomu si mohou fotbaloví fanoušci vychutnat přímé přenosy a sestřihy zápasů Evropské ligy UEFA a Evropské konferenční ligy UEFA, na které RTL Hungary získala práva na tři sezóny.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Logo M7 Group

Společnost ViacomCBS si nasmlouvala kapacitu pro satelitní distribuci svého dětského kanálu Nickelodeon HD pro střední a východní Evropu. Program se zatím v češtině nevysílá. Dohoda s M7 Group navazuje na nedávné prodloužení smlouvy na satelitní distribuci 12 kanálů ViacomCBS zaměřených na různé trhy ve střední a východní Evropě.

Network4 ve spolupráci se společností Viasat World uzavřela smlouvu na kapacitu na pozici 1°W pro distribuci plně lokalizované maďarské verze dokumentárního kanálu Viasat Explore HD. Network4 bude mít na starosti prodej místní reklamy, zatímco Viasat World zajistí obsah a lokalizaci.

Nové dohody na satelitní kapacitu s RTL Hungary, ViacomCBS a Network4/Viasat World navazují na dlouhodobé smlouvy se všemi třemi stranami o kapacitě na pozicích 1°W (Thor/Intelsat) a 23,5°E (Astra) a na související dohody o přenosu kanálů.

Bill Wijdeveld, viceprezident pro služby obsahu platformy ve společnosti M7 Group, říká: "Jsme opravdu potěšeni, že jsme uzavřeli nové smlouvy se třemi vysoce respektovanými zákazníky, s nimiž jsme po mnoho let udržovali pevná partnerství. Nejen v oblasti služeb satelitní platformy, ale také v oblasti zprostředkování jejich skvělého obsahu našim předplatitelům na různých trzích M7 v Evropě. Těšíme se na další plodnou spolupráci."

technické parametry - RTL+ HD:

satelit: Thor 6 (0,8°W)
frekvence: 11,843 GHz
polarizace: vertikální
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulace: 8PSK

technické parametry - Viasat Explore HD:

satelit: Thor 6 (0,8°W)
frekvence: 11,919 GHz
polarizace: vertikální
SR: 28000
FEC: 7/8
norma: DVB-S
modulace: QPSK

technické parametry - Nickelodeon HD:satelit: Thor 6 (0,8°W)
frekvence: 12,072 GHz
polarizace: vertikální
SR: 28000
FEC: 7/8
norma: DVB-S
modulace: QPSK

redakce

Reklama
Vybrané články