Quantcast

FÚZE SKY DIGITAL A CANAL+

| Tisk

FÚZE SKY DIGITAL A CANAL+

V srpnu jsme na stránkách Parabola.cz věnovali dostatečný prostor fúzi několika významných subjektů. Italský paketu Stream se slučuje s paketem Tele+ Digitale, dále jsme také věnovali pozornost sloučení dvou polských platforem Cyfra+ s Wizja TV, která má pro české a slovenské diváky velký význam. Část paketu Wizja TV je totiž nabízena mj. právě českým a slovenským abonentům pay-tv platformy UPC Direct. To, že bude u paketu Wizja TV použit kódovací systém Seca Mediaguard a že 'sloučená' nabídka bude vysílána na satelitu Astra 19.2E je více než zřejmé. Otazníky dosud visí nad dalším poskytováním placené nabídky UPC Direct v České rupublice, na Slovensku a v Maďarsku.

Slučovat se budou také další společnosti. Nejnovější zprávy hovoří o fúzi francouzských paketů Canal Satellite Numerique France (Astra 19.2E) a Television Per Satellite (Hot Bird 13E).

Asi největším překvapením jsou však první informace o případném spojení provozovatelů Sky Digital a Canal+. Tato fúze by mohla být vyjímečnou událostí. Canal Satellite Numerique France, Canal Satelite de Espana, Canal Digitaal Satelliet Holland, Tele+ Digitale Italy a Cyfra+ Poland budou sloučeny s populárním britským paketem Sky Digital.


V příštích letech by tímto krokem mohla vzniknout jedna velká evropská digitální platforma, která by používala jednotný kódovací systém s možností předplacení služeb v rámci celé Evropy.

Zprávy o sloučení digitálních placených platforem již nejsou v poslední době překvapující. Důvod je ve všech případech zřejmý: finanční ztráty. Na těchto problémech se mj. 'podepsali' i diváci, kteří si předplatili základní nabídku a pomocí h/w a s/w si upravením karty rozšířili přístup ke kompletní nabídce programů.

Parabola.cz

Reklama
Vybrané články