Quantcast

Novinky UPC Direct: Sky News, Bloomberg, Travel Channel, VH1

| Tisk

logo Do satelitní platformy UPC Direct z nové orbitální pozice 0,8°W ze satelitů Thor 5 a Thor 6 míří další programy. Ve čtvrtek 29.4.2010 ve 12:00 hodin bylo zahájeno testovací vysílání dalších placených programů, které se stanou součástí nabídky UPC Direct pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Na novém kmitočtu 11,862 GHz ze satelitu Thor 5 s celoevropským pokrytím se vysílají programy, které budou od počátku dostupné pro klienty nejstarší středoevropské digitální satelitní pay-tv. Na této frekvenci bylo nejprve podle plánů ukončeno vysílání maďarských kanálů Duna I SD, Duna I HD a Duna II Autonómia, které nyní najde zájemce na novém kmitočtu 12,341 GHz, pol. V, SR 28000, FEC 7/8. Uvolněná kapacita byla využita pro zapojení nových kanálů pro potřeby UPC.

technické parametry:

satelit: Thor 5 (0,8°W)
kmitočet: 11,862 GHz
polarizace: horizontální
SR: 28000
FEC: 7/8
norma: DVB-S
modulace: QPSK

šířené programy:

Discovery World (není pro UPC Direct)
Discovery Science (není pro UPC Direct)
Discovery Travel and Living (není pro UPC Direct)
Travel Channel
VH1 European
Eurosport 2 Bundesliga (Eurosport 2 North East Europe)
BBC World News (free-to-air)
Bloomberg
Sky News
Al Jazeera English

(r) P4 (free-to-air)
(r) Radio Norge (free-to-air)

Většina programů je kryptována systémy Nagravision 3 + CryptoWorks (pro karty UPC Direct) a Conax. Výjimkou jsou tématické kanály Discovery World, Discovery Science a Discovery Travel and Living, které používají pouze systém Conax (CAID 0B00). Je proto možné, že tématické televize Discovery se stanou součástí nabídky UPC DTH, provozovatele platformy, po dalším rozšiřování nabídky.V době publikování textu stanice Eurosport 2 ještě nevysílala.

Stávající vysílání programů UPC na nové pozici 0,8°W je zatím ve formě neveřejných testů. Oficiální vysílání programů z nové pozice bude zahájeno již v sobotu 1.5.2010, kdy začne proces reinstalace parabol u stávajících abonentů UPC DTH.

UPC DTH uzavřela v létě loňského roku smlouvu se skandinávským satelitním operátorem Telenor Satellite Broadcasting (TSBc) na pronájem dalších 7 transpondérů na satelitech Thor 5 a Thor 6. Od května 2010 bude po dobu maximálně 4 měsíců probíhat souběžné vysílání služby z původní i nové pozice s tím, že nové programy, včetně nových služeb bude operátor poskytovat už jen na satelitech Thor.

S přesunem služby na Thor dojde k podstatnému zkvalitnění a rozšíření programové nabídky a také spuštění balíčku stanic ve vysokém rozlišení. V nabídce budou novinky pro DTH příjem u nás: Rush HD a ESPN America HD. V nabídce nebude chybět ani české HBO HD.

Martin Vyleťal

Reklama
Vybrané články