Quantcast
TereBox T2

Nová Digi TV CZ odstartovala: Kvalitnější, rozsáhlejší a s doplňkovými balíčky

| Tisk

logo Dnes byla slavnostně spuštěna nová verze české satelitní platformy Digi TV. Diváci se dočkali více programů, včetně dalších stanic ve vysokém rozlišení (HDTV) a extra doplňkovými balíčky pro náročnější.

Nová Digi TV CZ je projekt nového vlastníka, společnosti LAMA Energy Group, která do vylepšené verze Digi TV investovala až 300 milionů korun. Od prvního říjnového dne až zhruba do poloviny roku 2016 budou v Česku souběžně v provozu původní Digi TV a technicky vylepšená platforma, která dostala název Nová Digi. Během souběhu budou probíhat migrace stávajících klientů české Digi TV na novou technologickou platformu. Měsíčně chce provozovatel vyměnit až 15 tisíc satelitních kompletů.

Původní a Nová Digi nejsou technologicky kompatibilní. Operátor nadále využívá kapacity na satelitech Thor 6 (0,8°W) a Intelsat 10-02 (1°W) ale nasazuje vyspělejší verzi systému Nagra MA (tzv. Nagravision). Nutné je provést výměnu všech přijímacích zařízení - tedy i relativně nových set top boxů Kaon HD, které byly na trh uvedeny před rokem. Rovněž i moduly DIGI CAM. Programy Nové Digi TV CZ se převážně vysílají v MPEG-4/SD nebo MPEG-4/HD. Programy na kapacitě dodavatele programů, společnosti Slovak Telekom, většinou využívají vyspělejší audio formát AAC.

Nová Digi začíná s jediným typem set top boxu KAON M157. Později se mají objevit i jiné modely. Dlouho očekávané externí moduly pro Novou Digi budou dodávány na trh až od listopadu. Nové moduly mají být kompatibilní s novým rozhraním CI+ ale i se starším CI (Common Interface), takže nové moduly by měly spolehlivě fungovat nejenom v televizorech s CI+ slotem ale i v běžných set top boxech, které mají starší rozhraní CI.

Balíčky Nové Digi TV CZ

Nová Digi TV CZ přináší i zásadní změny v programové i cenové nabídce. K hlavnímu multikanálovému souboru s názvem "Základní" si lze přiobjednat některý ze dvou dalších balíčků (za příplatek) a do "Extra" a "HBO".

V "Základní" nabídce je celkem 75 programů, z toho 11 v HD rozlišení (ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, Nova HD, Prima HD, Jednotka HD, Markíza HD, JOJ HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD a Nat Geo HD). V tomto hlavním balíčku jsou také mj. programy Digi Sport 1, Digi Sport 2, Sport 1, Sport 2, Nova Sport, AMC, Šlágr TV, Mňam TV a řada dalších).

Balíček "Extra" je možné přiobjednat k základní nabídce. Extra obsahuje 23 programů 4 v HD rozlišení. Balíček by měl oslovit široké spektrum diváků, zejména sportovní fanoušky. V balíčku se nacházejí stanice Digi Sport 1 HD, Digi Sport 2 HD, Sport 1 HD a Sport 2 HD. Nechybí i dříve ohlášený program Golf Channel. Ten jen jen v SD.

Prémiový balíček "HBO" nabízí filmové programy HBO HD, HBO Comedy a HBO2.

Balíček "Maxi" obsahuje všechny programy české Digi TV.


obrázek

Ceny Nové Digi TV CZ

Česká Digi TV poprvé od svého startu zdražila. Základní balíček staré Digi TV od září stojí 299,-Kč měsíčně (dříve 260,-Kč). Za stejnou cenu (299,-Kč měsíčně) bude i Nová Digi CZ. Nicméně cena není konečná. Pokud si klient pořídí jen základní nabídku, bude platit ještě poplatek za pronájem přijímače nebo přístupového modulu (49,-Kč měsíčně). Tento poplatek neplatí zákazníci, kteří si objednají doplňkový balíček Extra, HBO nebo Maxi. Ceny platí v případě, že zákazník podepíše smlouvu na dva roky.

Novou Digi TV je možné objednat i na dobu neurčitou. Ceny jsou ale výrazně vyšší - základní balíček stojí 500,-Kč, pronájem přijímače či modulu 150,-Kč měsíčně.ČTĚTE TAKÉ:
* Česká Digi TV zdražuje, základ nově za 299 Kč, stejně i u Nové Digi

Nová Digi TV CZ: Vyplatí se migrovat?

Na novou Digi TV CZ se vyplatí migrovat zejména zákazníkům, kteří chtějí sledovat programy, které neobsahuje stará Digi TV. Migrace je v tomto směru výhodná pro diváky, kteří chtějí sledovat Digi Sport 2 v HD rozlišení, který není ve staré Digi TV. Dále zákazníkům, kteří chtějí více stanic v HD rozlišení - Sport1 HD, Sport2 HD

Naopak na Novou Digi TV CZ se příliš nevyplatí migrovat klientům, kteří chtějí sledovat DIGI Sport HD bez dodatečných poplatků. V Nové Digi TV CZ je stanice až v doplňkovém balíčku Extra (cena při roční vázanosti: 498,-Kč měsíčně (tj. 299,- Kč za základ + 199,-Kč měsíčně za Extra, pronájem se v tomto ukázkovém případě neplatí).

Nová technologická platforma Digi TV vzniká při úzké spolupráci se skupinou Slovak Telekom. Řada programů je totiž společná pro Novou Digi TV CZ i Novou Digi TV SK a Magio Sat. Dochází tak k výrazným úsporám v distribuci programů.

redakce

Reklama
Vybrané články