Quantcast

Stěhování freeSATu začne v dubnu a bude probíhat do konce roku 2022

| Tisk

Zákazníky satelitní platformy freeSAT čeká přesměrování přijímací paraboly ze satelitů Thor na družici Astra 3B. Tedy na pozici, kde již vysílá česko-slovenský Skylink. Hotovo bude na konci příštího roku.

Pozvolné přesměrování parabol freeSATu

Na začátku druhého kvartálu letošního roku má společnost M7 Group, provozovatel platformy freeSAT, v úmyslu zahájit přesměrování parabol z pozice 1°W na 23,5°E. Stěhování bude ale pozvolné. Provozovatel nechce akci uspěchat.

ČTĚTE TAKÉ:
Skylink připojil Irdeto freeSATu ke komerčním programům
Skylink: Spuštěny testy maďarských a českých programů
Skylink, freeSAT: Nový systém Nagra u dalších stanic
Odstartovalo 6 programových novinek freeSATu
"Přechod stávajících zákazníků na Astru bude pozvolný. V letošním roce bychom rádi udělali cca ¼, v příštím roce pak zbylou část. Začneme v dubnu a odhaduji to celkem na 18-20 měsíců," uvedl na dotaz webu parabola.cz k chystanému plánu Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group (Canal+ Luxembourg).


obrázek

▲ Obr č. 1 - Novinky freeSATu (foto: M7 Group)Dobrovolná migrace zákazníků freeSATu na Astru

Stěhování freeSATu na Astru a tedy i přesměrování přijímacích antén na nový satelit bude provozovatel motivovat výhodnou nabídkou.

"Zákazníci letos dostanou výhodnou nabídku pro dobrovolnou migraci. Kdo bude mít zájem, bude moci přejít, přičemž poskytneme asistenci servisního technika. Plánujeme nabídnout každému individuální podmínky, aby zákazníci dostali lepší služby za stejnou nebo téměř stejnou cenu," popisuje webu parabola.cz plán Jaromír Glisník.

Přípravy pro freeSAT na Astře

Na satelitu Astra 3B již nějaký čas probíhají technické a programové přípravy na zahájení stěhování klientů na novou pozici. K šířeným programům na Astře byly připojeny CA systémy freeSATu - tedy Irdeto (CAID 0653) a Conax (CAID 0B02). Doposud nebyly připojeny CA systémy Nagra MA (CAID 1815) a Irdeto (CAID 0D97).

Z programového pohledu se nabídka rozšířila o balík více než tří desítek maďarských programů plus řady stanic, které byly doposud na Astře chyběly - AXN Black, AXN White, FilmBox Family, History HD, Extreme Sports Channel, CBS Drama, Nicktoons, Lala TV, Cinemax 2 HD. Navíc řada stanic byla překlopena do vysokého rozlišení (HDTV).

redakce

Reklama
Vybrané články