Quantcast

T-Mobile začala nabízet satelitní televizi

| Tisk

Společnost T-Mobile Czech Republic dnes začala na území České republiky poskytovat placenou televizi prostřednictvím satelitu. Služby jsou dostupné ze satelitů Thor 6 (0,8°W) a Intelsat 10-02 (1°W), kde poskytuje svoji platformu sesterská společnost Slovak Telekom (ST).

Od svého dnešního spuštění satelitní televize T-Mobile SAT TV je služba dostupná na 100 procentech území Česka a je alternativou k IPTV platformě v oblastech, kde není dostatečně rychlé připojení k internetu. T-Mobile tak může nabídnout moderní televizi všem českým domácnostem.

T-Mobile začala poskytovat placenou televizi přes internet v dubnu 2016. Od té doby získala již 35 tisíc zákazníků. Nyní rozšiřuje svoje produktové portfolio o satelitní televizi.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Příjem T-Mobile SAT TV

Kromě široké programové nabídky zahrnující nejsledovanější programy a digitálního obrazu přináší i oblíbené funkcionality - TV archiv s pořady za poslední 2 dny, pozastavení právě sledovaného TV programu a jeho přetočení až 60 minut zpět, možnost nahrávání filmů až 7 dní dopředu a také přístup až na 4 set top boxech v rámci jedné domácnosti.

Chceme nabídnout moderní digitální televizi s širokou programovou nabídkou i tam, kde není možné kvůli nedostatečné infrastruktuře a rychlosti internetu využít naši IPTV platformu T-Mobile TV,“ vysvětluje Juraj Bóna, ředitel B2C marketingu a řízení produktů T-Mobile. „T-Mobile SAT TV sází na řešení vyvinuté a vyzkoušené naší sesterskou společností Slovak Telekom, jejíž nabídku využívá na Slovensku půl milionu zákazníků. Výhodou vlastního řešení je jak vlastní programová nabídka ušitá na míru zákazníkům, tak i další rozvoj služby.“

V základním balíčku S za 399 Kč naladí zákazníci 59 nejsledovanějších kanálů (z toho 15 v HD kvalitě); nejširší nabídka L nabízí 103 kanálů (23 v HD). Na výběr jsou dva set top boxy KAON - základní za 2 301 Kč (100 Kč na splátky) nebo premium s harddiskem s kapacitou 440 GB za 3 451 Kč (150 Kč na splátky). Instalační poplatek při smlouvě na 2 roky činí 199 Kč, bez závazku pak 2 499 Kč. S instalací a zprovozněním služby pomůže zákazníkům vyškolený technik. Pro využití TV archivu je nutné připojení k internetu s minimální rychlostí 2 MB/s.T-Mobile již dříve v Česku poskytoval satelitní televizi (od listopadu 2010 do října 2014). Tehdy jako virtuální operátor nabízel programové balíčky satelitní platformy Skylink. Dnes se k satelitní televizi T-Mobile vrací.

Na pozici 0,8°W již dnes funguje několik DTH platforem - pro český trh freeSAT a Nová Digi TV CZ a pro slovenský Magio Sat, Nová Digi TV SK a freeSAT. Na trhu ale fungují i další platformy - na satelitu Astra 3B česko-slovenský Skylink, na družici Eutelsat 16A pak Antik Sat a Flix TV.

redakce

Reklama
Vybrané články