TereBox T2

České MTV vstoupilo do nabídky Digi TV

| Tisk

logo Společnost RCS/RDS, provozovatel multiregionální satelitní pay-tv platformy Digi TV, provedl dnes změnu v programové nabídce pro český a slovenský trh. Původní kanál MTV Europe byl nahrazen českou verzí stanice MTV.

Česká mutace MTV odstartovala na konci listopadu 2009. Program byl zpočátku dostupný jen zákazníkům konkurečních satelitních sítí CS Link a Skylink. Postupně se česká verze hudební a lifestylové televize pro mladé dostává k dalším divákům prostřednictvím kabelových, satelitních a IPTV sítí.

technické parametry příjmu:

satelit: Intelsat 10-02 (1°W)
kmitočet: 12,563 GHz
polarizace: vertikální
SR: 27500
FEC: 3/4
norma: DVB-S
kompresní formát: MPEG-2
service ID: 3240
video PID: 4007
audio PID: 891 česky
CA systém: Nagravision 2 / Nagra Media AccessMTV vysílá 24 hodiny denně pořady zaměřené na mladší diváky - lifestylové magazíny, pohledy do života celebrit, dokumenty, koncertní vystoupení a také videoklipy.

Českou verzi MTV provozuje společnost CME, vlastník TV Nova, který po stanicích Nova Cinema a Nova Sport obohatil rodinu kanálů Novy o další tématický kanál.

České MTV je v pořadí 69. kanálem MTV a rozšiřuje tak svoji celosvětovou síť do 162 zemí. Lokalizované MTV ale nemají úspěch ve všech zemích - v Estonsku, Litvě a Lotyšsku z původních tří lokálních feedů po čase jeden zanikl. Později se do Pobaltí vrátila evropská mutace MTV, která byla v zemích úspěšnější než domácí verze.

Z domácích satelitních platforem nabízí evropskou verzi MTV už jen UPC Direct na satelitu Astra (19,2°E) v rámci balíku programů MTV Networks.

Martin Vyleťal

Vybrané články