Quantcast

Satellite BG oznámil ukončení provozu

| Tisk

Provozovatel bulharské satelitní placené televize Satellite BG se rozhodl ukončit poskytování svým služeb k 1.6.2013. Svým stávajícím zákazníkům doporučil využívat nabídku konkurenčního operátora VIVACOM.

Na oficiálních stránkách Satellite BG www.satellite.bg se objevila následující textová informace, kterou níže volně překládáme.

"Vážení odběratelé, od počátku své činnosti Satellite BG jsme stanovili nový standard v oblasti poskytování vysoce kvalitního televizního vysílání s unikátním obsahem pro koncové uživatele. Bohužel hospodářská krize vyžaduje značné zhodnocení služeb, které společnost nabízí. Vedení společnosti se rozhodlo ukončit vysílání svým konečným zákazníkům 1. června 2013 s cílem ochránit zájmy uživatelů a kvalitu satelitních služeb použitých v souladu se správnou obchodní praxi. Proto, jako výraz odpovědnosti vůči našim odběratelům, nabízíme všem klientům SATELLITE BG možnost přijímat služby nabízené provozovatelem VIVACOM. Chcete-li využít této nabídky, musíte kontaktovat VIVACOM na telefonním čísle (087) 123 nebo navštivte obchodní místo VIVACOM. Odběratelé s předplatným satelitní služby pro období po 31.05.2013 se musí obrátit na call centrum SATELLITE BG pro vyřešení podrobností o úhradě. Vedení SATELLITE BG vyjadřuje hlubokou vděčnost všem předplatitelům a omlouvá se za vzniklé potíže."

Konkurenční bulharská platforma VIVACOM se vysílá ze satelitu Intelsat 12 (45°E) v systému podmíněného přístupu NDS Videoguard. V nabídce má také několik programů v HD rozlišení.

ČTĚTE TAKÉ:
* Satellite BG ve finančních potížích
* SKYLINK neočekává kolaps Satellite BGSatelitní operátor SES (Astra) bohužel přišel o jedno svého klienta, provozovatel platformy Skylink o obchodního partnera, který mu poskytoval 12 programů v HD rozlišení (HDTV).

Z kapacit Satellite BG abonenti Skylink přijímají programy Erox HD, Eroxx HD, Eroxxx HD, Fightbox HD, Docubox HD, Fashionbox HD, Nat Geo HD, Nat Geo Wild HD, Viasat History HD, Viasat Nature HD, iconcerts HD a MTV Live HD. Celkem 12 HD stanic.

Satellite BG využívá na satelitu Astra 3B (23,5°E) celkem 3 transpondéry, které pracují v DVB-S2 a obsahují SD a HD programy kryptované systémem Conax. Platforma se od počátku zaměřila na movitější a náročnější klienty, kteří vyžadují kvalitu za kterou jsou ochotni zaplatit. Projekt počítal se získáním 50 tisíc abonentů. Ve skutečnosti Satellite BG si předplatilo jen 1/10 plánovaného počtu zákazníků. O finančních problémech bulharského provozovatele se spekulovalo již několik týdnů. Jaromír Glisník, člen představenstva M7 Group 14.5.2013 uvedl, že kolapsu Satellite BG se neobává.

Vedle Satellite BG na bulharském trhu působí také zmíněná služba VIVACOM, dále Bulsatcom na družici Hellas Sat 2 (39°E) a na pozici 0,8°W na družici Thor 6 testuje nový projekt "the W1".

redakce

Reklama
Vybrané články